Wenerolog

Wenerolog prywatnie i w przychodni

Wenerolog, Poradnia wenerologiczna

Wenerolog jest lekarzem zajmującym się chorobami wenerycznymi przenoszonymi drogą płciową. To lekarz leczący zarówno mężczyzn jak i kobiety. Diagnozuje i zleca odpowiedni schemat leczenia pacjentów. Choroby weneryczne mogą być wywołane przez wirusy, bakterie czy też grzyby i nie należy się obawiać wizyty w poradni wenerologicznej.

Należy udać się do poradni, kiedy zauważy się u siebie niepokojące objawy w okolicach intymnych. Mogą to być zaczerwienienia, grudki, plamki, świąd, pieczenie czy różnego rodzaju bóle, owrzodzenia, wydzieliny itp. Do wenerologa nie jest potrzebne skierowanie i można skorzystać z jego usług na NFZ, ale także można wybrać opiekę prywatną. Im szybciej pacjent trafi do poradni wenerologicznej, tym prędzej upora się z dolegliwościami i powróci do zdrowia. Nie należy się wstydzić, ani obawiać wizyty.

Osoby odbywające stosunki seksualne z przypadkowymi partnerami, powinny częściej odwiedzać wenerologa, gdyż ryzyko zachorowania na bardzo poważne choroby np. AIDS, jest u nich zdecydowanie większe niż u innych pacjentów.