Urolog dziecięcy - podstawowe informacje

Urolog dziecięcy

Urolog dziecięcy, Poradnia urologiczna dla dzieci

Urolog dziecięcy jest specjalistą zajmującym się diagnozowaniem oraz leczeniem wad wrodzonych, schorzeń zakaźnych i niezakaźnych układu moczowego u dzieci do 18 roku życia. Także różnego rodzaju dysfunkcje w budowie układu rozrodczego chłopców leżą w kompetencjach urologa. Można wybrać poradnię urologiczną dla dzieci w ramach podstawowej opieki zdrowotnej lub też komercyjną.

Do urologa dziecięcego należy się udać wtedy, kiedy u noworodka stwierdza się wady rozwojowe układu moczowego, u dziecka występują nawracające zakażenia dróg moczowych, dziecko ma obrzęknięte nadgarstki i kostki, skarży się na ból w okolicy nerek, nastąpiło zatrzymanie moczu, penis jest zaczerwieniony, spuchnięty i sączy się z niego nieprzyjemna w zapachu wydzielina.

Odwiedzanie urologa dziecięcego jest uzależnione od stopnia zaawansowania choroby i od tego jak organizm reaguje leczenie. Urolog dziecięcy bada narządy intymne chłopców, dlatego należy wybrać takiego specjalistę, który będzie empatyczny i cierpliwy, kiedy dziecko nie będzie chciało współpracować.


© 2020 BliskiLekarz.pl / Znany lekarz to lekarz, który cieszy się zaufaniem wśród pacjentów. Lekarz blisko Ciebie.