Torakochirurg

Torakochirurg prywatnie i w przychodni

Torakochirurg, Poradnia torakochirurgii

Torakochirurg to specjalista zajmujący się narządami wewnątrz klatki piersiowej. Zarówno diagnostyka jak i leczenie zabiegowe narządów wewnątrz klatki piersiowej, leży w kompetencjach torakochirurga. Lekarz ten nie zajmuje się bezpośrednio jedynie sercem. Pacjenci są kierowani do poradni torakochirurgii wtedy kiedy należy leczyć płuca, przełyk, przeponę, śródpiersie, ścianę klatki piersiowej czy też opłucną.

Bardzo często pacjenci trafiający do specjalisty cierpią na nowotwory płuc oraz odmę. Torakochirurg stara się znaleźć przyczynę i leczyć ją na miarę istniejących możliwości tak, aby pacjentowi umożliwić jak najbardziej komfortowe życie. By udać się na poradę do specjalisty, trzeba od swojego lekarza pierwszego kontaktu wziąć skierowanie i wybrać wizytę w ramach NFZ, ale można także pójść na wizytę prywatną.

Ośrodków torakochirurgii nie jest zbyt wiele, gdyż wymagania wyposażenia sal oraz wykwalifikowanie personelu jest bardzo zaawansowane. Jednak gdy ktoś potrzebuje pomocy tego specjalisty, na pewno znajdzie dla siebie miejsce w jednej z poradni torakochirurgii na terenie kraju.