Stomatolog

Stomatolog prywatnie i w przychodni

Stomatolog, Poradnia stomatologiczna

Stomatolog jest lekarzem zajmującym się profilaktyką, diagnozowaniem oraz leczeniem zębów, przyzębia, języka i błony śluzowej jamy ustnej. To specjalista którego zadaniem jest szczegółowa kontrola całej jamy ustnej i jej zawartości. Najlepiej chodzić do dentysty regularnie ,co pół roku lub w miarę potrzeb. Profilaktyka jest niezmiernie ważna, ponieważ pozwala na uniknięcie często bolesnego, długotrwałego i kosztownego leczenia.

Można wybrać się do stomatologa w ramach NFZ lub znaleźć dentystę w poradni prywatnej. Stomatolog w razie konieczności wyleczy zepsute zęby, skieruje pacjenta do ortodonty i szczegółowo wyjaśni jak prawidłowo szczotkować zęby, jaką wybrać szczoteczkę, nić dentystyczną, płyn do płukania jamy ustnej czy specjalistyczne leki na schorzenia jamy ustnej.

Odsłonięte szyjki zębowe, krwawiące dziąsła, opuchnięte dziąsła, nadwrażliwe zęby, widoczne przebarwienia na zębach, widoczne wady zgryzu to niektóre sprawy z którymi należy udać się do stomatologa. Lęk przed dentystą nie jest dobrym doradcą, gdyż schorzenia będą się pogłębiać, a późniejsze ich doprowadzanie do ładu będzie trudniejsze.