Seksuolog

Seksuolog prywatnie i w przychodni

Seksuolog, Poradnia seksuologiczna

Seksuolog to specjalista zajmujący się sferą życia seksualnego człowieka. Seksuolog przyjmie pacjentów borykających się z brakiem orgazmu, przedwczesnym wytryskiem, problemami z erekcją czy też bolesnymi stosunkami. To tylko niektóre objawy, które powinny skłonić osobę do wizyty u specjalisty. Można znaleźć seksuologa w ramach NFZ lub poszukać poradni prywatnej. To ważne, by trafić do zaufanej osoby.

Tylko wtedy będzie można rozmawiać o wstydliwych dla siebie problemach. Seksuolog jest również lekarzem, dlatego jego porady są pełne i wyczerpujące. Lekarz zawsze wpierw zbierze wywiad, zleci badania laboratoryjne. Często u podłoża zaburzeń seksualnych mogą leżeć choroby takie jak np. cukrzyca, ale również blokady psychiczne.

Wtedy seksuolog może zaproponować współpracę z psychologiem. Lekarz może przepisać stosowne leki czy też udzielić wskazówek dotyczących odpowiednich technik współżycia. To wszystko delikatne tematy, ale specjalistę obowiązuje tajemnica lekarska, dlatego bez obaw należy otwarcie o wszystkim mu opowiedzieć.