Rehabilitacja medyczna

Rehabilitacja medyczna prywatnie i w przychodni

Rehabilitacja medyczna, Poradnia rehabilitacji

Rehabilitacja medyczna jest zespołem zadań, które mają na celu usprawnienie osoby w taki sposób, aby mogła powrócić do maksymalnie możliwej sprawności zarówno fizycznej jak i psychicznej sprawności na miarę swoich możliwości. Terapeuci prowadzą działania rehabilitacyjne, a przy złożonych schorzeniach jednym pacjentem może zajmować się cały zespół terapeutyczno-rehabilitacyjny.

W skład takiego holistycznego zespołu w miarę potrzeb mogą wchodzić pielęgniarki, logopedzi, fizjoterapeuci, psychologowie i inni. To ważne, aby całościowo podchodzić do rehabilitowanej osoby. Poradnie rehabilitacyjne mają za zadanie w najczęściej długotrwałym procesie poprawić stan zdrowia osoby. Są to ludzie po chorobach, urazach, dlatego należy empatycznie i spokojnie podchodzić do każdego pacjenta.

Można uzyskać skierowanie od swojego lekarza do poradni rehabilitacyjnej, albo też korzystać z usług w ramach wizyt prywatnych. Zgłaszając się na rehabilitację medyczną, należy mieć na uwadze to, że progres często jest widoczny dopiero po dłuższym oddziaływaniu zespołu rehabilitacyjnego.