Radiolog - podstawowe informacje

Radiolog

Radiolog - Radiologia to specjalizacja medyczna, w której do diagnozowania i leczenia chorób stosuje się różnorodne metodologie radiologiczne. Diagnostyka radiologiczna obejmuje różnorodne diagnostyczne i obrazowe techniki terapeutyczne, w tym wszystkie aspekty diagnostyki radiologicznej (radiologia jądrowa, diagnostyka ultrasonograficzna, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, procedury interwencyjne oraz wykorzystanie innych form energii promieniowania).

Lekarze studiujący radiologię diagnostyczną przebywają głównie w szpitalach i mogą specjalizować się w wielu dziedzinach, w tym: interwencji naczyniowej; neuroobrazowanie i interwencja; obrazowanie i interwencja brzucha; Medycyna nuklearna; obrazowanie klatki piersiowej i serca; obrazowanie pediatryczne; i mammografii.

Rola radiologa wzrosła nie tylko dzięki znacznym udoskonaleniom w diagnostyce, ale także dzięki rozwojowi technologicznemu, który umożliwia liczne procedury radiologii interwencyjnej. Diagnostyczny radiolog to oko medycyny, pomagające lekarzowi pierwszego kontaktu w diagnozowaniu i leczeniu chorób.

© 2020 BliskiLekarz.pl / Znany lekarz to lekarz, który cieszy się zaufaniem wśród pacjentów. Lekarz blisko Ciebie.