Psycholog dziecięcy

Psycholog dziecięcy prywatnie i w przychodni

Psycholog dziecięcy, Poradnia psychologiczna dla dzieci

Psycholog dziecięcy jest specjalistą zajmującym się wszelakiego rodzaju problemami psychologicznymi dzieci, a także diagnozowaniem i wydawaniem opinii na temat ich rozwoju czy zaburzeń psychicznych. Poradnie psychologiczne dla dzieci świadczą usługi zarówno prywatnie jak i na NFZ.

Można zgłosić się do nich z dzieckiem sprawiającym trudności wychowawcze, które moczy się w nocy, miewa różnego rodzaju lęki, nie chce chodzić do szkoły czy też przejawia zachowania inne niż dotychczas. Warto, aby młody człowiek porozmawiał z kompetentną osobą, która może postawić diagnozę i przeprowadzić badanie psychologiczne.

Kiedy dziecko przeżyło jakąś traumę lub znajduje się w trudnym okresie swojego życia, również warto pójść do poradni psychologicznej i poprosić o wsparcie. Psycholog może wspomagać walkę z różnego rodzaju nałogami, którym ulegają dzieci. Jeśli syn lub córka spędzają zbyt dużo czasu przy komputerze, zaczynają eksperymentować z używkami, jest to dobry moment, aby zgłosić się do poradni psychologicznej dla dzieci.