Psycholog

Psycholog prywatnie i w przychodni

Psycholog, Poradnia psychologiczna

Psycholog jest specjalistą pomagającym ludziom uporać się z problemami dnia codziennego z którymi sami nie są w stanie sobie poradzić. Jest to osoba posiadająca wykształcenie kierunkowe, obdarzona empatią, spokojem i zobowiązana do zachowania dyskrecji. Poradnie psychologiczne zajmują się nie tylko diagnozowaniem i wspieraniem pacjentów, ale też wydawaniem stosownych opinii psychologicznych, potrzebnych do różnorakich celów.

Psycholog może wspierać osoby mające problemy z wychowaniem dzieci, z poradzeniem sobie z jakąś traumą życiową czy też trudnościami uniemożliwiającymi normalne funkcjonowanie. Prowadzone są terapie psychologiczne krótko lub długotrwałe, zależnie od potrzeb danej osoby i od zawiłości problemu z jakim przychodzi do psychologa.

Do poradni psychologicznej można się udać prywatnie lub w ramach podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego. Poradnie psychologiczne przyjmują dorosłych jak i dzieci, gdyż jedni i drudzy często potrzebują specjalistycznego wsparcia w trudach dnia codziennego.