Psychiatra dziecięcy

Psychiatra dziecięcy prywatnie i w przychodni

Psychiatra dziecięcy, poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci

W ostatnim czasie bardzo dużo uwagi poświęca się tematom związanym z pomocą psychiatryczną dla dzieci i młodzieży. Zachowania, które powinny zaniepokoić rodziców to, np. pogorszenie ocen, które może świadczyć o depresji albo, kiedy radosny i otwarty nastolatek nagle zaczyna izolować się od rodziny i przyjaciół.

Czasami zdarza się, że kilkuletnie dziecko jest nad aktywne, ma problemy z koncentracją, nie potrafi przebywać w jednym miejscu i wszędzie go pełno, a przy tym jest impulsywne. Takie objawy mogą oznaczać ADHD. Niektóre maluchy rozwijają się całkowicie inaczej niż rówieśnicy: późno zaczynają mówić, albo w ogóle tego nie robią, bawią się tylko jedną zabawką, nie nawiązują kontaktu z otoczeniem.

To także wymaga konsultacji z psychiatrą dziecięcym. Do poradni zdrowia psychicznego dla dzieci powinni zgłosić się rodzice, którzy zauważą, że ich syn lub córka miewa zaburzenia lękowe, przestaje dbać o higienę, ukrywa się przed innymi, rozmawia z kimś, mimo że w pobliżu nikogo nie ma, również niepokojący jest brak odczuwania jakichkolwiek emocji. Do poradni zdrowia psychicznego dla dzieci nie jest wymagane skierowanie, można to zrobić bezpośrednio w ramach ubezpieczenia lub prywatnie.