Położna/Położny

Położna/Położny prywatnie i w przychodni

Położna/Położny, Poradnia położnicza

Położna to zawód z powołania. Osoba położnej lub położnika towarzyszy dzieciom podczas ich przyjścia na świat, opiekuje się rodzącą oraz później w połogu dogląda młodej matki i maleństwa. Jest skarbnicą wiedzy i warto z tego korzystać. Położne opiekują się kobietami na każdym etapie ich życia i można się zwracać do nich z niepokojącymi sprawami zdrowotnymi.

Poradnie położnicze świadczą usługi odpłatnie lub w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Każda pacjentka wybiera swoją położną środowiskową, która właśnie jest takim wsparciem dla kobiet. Poradnie położnicze będą odpowiednie również dla młodszych jak i starszych dziewcząt, gdyż nie tylko okres ciąży i połogu mieści się w kompetencjach położników.

Położnicy mogą czasami zastąpić ginekologa, ponieważ prowadzą fizjologiczne ciąże swoich podopiecznych. Są swoistego rodzaju towarzyszami życia dla kobiet. Można się do nich zgłaszać i prosić o porady osobiście albo telefoniczne. Warto przemyśleć wybór położnej i zdecydować się na taką, która będzie odpowiadać danej kobiecie najbardziej.