Pediatra - podstawowe informacje

Pediatra

Pediatra, Poradnia Pediatryczna

Pediatrzy to lekarze zajmujący się diagnozą, leczeniem oraz profilaktyką zdrowia dzieci. Poradnie pediatryczne pełnią bardzo ważną rolę, bo przecież już najmłodsze maluchy są tam diagnozowane i przyprowadzane przez swoich rodziców. Jakiekolwiek dolegliwości jak katar czy kaszel, gorączka, dreszcze są wskazaniem do kontaktu z pediatrą.

Lekarz ten posiada ogromną wiedzę i potrafi diagnozować i leczyć niewielkie dysfunkcje zdrowotne, ale w miarę potrzeb zajmuje się też poważnymi schorzeniami u dzieci. Przeprowadza bilansy zdrowia dzieci, przychodzi na wizyty patronażowe do noworodków, towarzyszy im aż do uzyskania przez nie pełnoletności.

Wszelkie dolegliwości, niejasności dotyczące zdrowia i rozwoju dziecka należy konsultować z pediatrą. Istnieje możliwość wyboru pediatry w ogólnodostępnych poradniach oraz w poradniach prywatnych. W każdej z nich pacjent znajdzie pomoc, a w razie konieczności zostanie skierowany do dalszej diagnostyki i specjalistycznego leczenia gdzie indziej, u innych lekarzy.


© 2020 BliskiLekarz.pl / Znany lekarz to lekarz, który cieszy się zaufaniem wśród pacjentów. Lekarz blisko Ciebie.