Pediatra

Pediatra prywatnie i w przychodni

Pediatra, Poradnia Pediatryczna

Pediatrzy to lekarze zajmujący się diagnozą, leczeniem oraz profilaktyką zdrowia dzieci. Poradnie pediatryczne pełnią bardzo ważną rolę, bo przecież już najmłodsze maluchy są tam diagnozowane i przyprowadzane przez swoich rodziców. Jakiekolwiek dolegliwości jak katar czy kaszel, gorączka, dreszcze są wskazaniem do kontaktu z pediatrą.

Lekarz ten posiada ogromną wiedzę i potrafi diagnozować i leczyć niewielkie dysfunkcje zdrowotne, ale w miarę potrzeb zajmuje się też poważnymi schorzeniami u dzieci. Przeprowadza bilansy zdrowia dzieci, przychodzi na wizyty patronażowe do noworodków, towarzyszy im aż do uzyskania przez nie pełnoletności.

Wszelkie dolegliwości, niejasności dotyczące zdrowia i rozwoju dziecka należy konsultować z pediatrą. Istnieje możliwość wyboru pediatry w ogólnodostępnych poradniach oraz w poradniach prywatnych. W każdej z nich pacjent znajdzie pomoc, a w razie konieczności zostanie skierowany do dalszej diagnostyki i specjalistycznego leczenia gdzie indziej, u innych lekarzy.