Ortopeda dziecięcy

Ortopeda dziecięcy prywatnie i w przychodni

Ortopeda dziecięcy, Poradnia ortopedyczna dla dzieci

Ortopedzi dziecięcy to specjaliści zajmujący się chorobami narządu ruchu u najmłodszych pacjentów. Oczywiście także diagnoza i profilaktyka leży w kompetencjach tychże lekarzy. Każdy rodzic powinien skonsultować swoje dziecko, kiedy tylko istnieje taka potrzeba.

Płaskostopie, krzywe nóżki, nierówna długość nóżek, nienaturalny, utykający chód malucha czy też skarżenie się dziecka na różnego rodzaju bóle kończyn są na pewno sygnałem, który należy skontrolować w poradni ortopedycznej. Wszelakiego rodzaju złamania, skręcenia czy zwichnięcia kończyn wymagają wizyty u ortopedy. Czasami bywa tak, że nie obejdzie się bez operacji, a wtedy leczenie jest już znacznie dłuższe.

Można wybrać się do poradni ortopedycznej dla dzieci w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, ale także skorzystać z usług prywatnych. Z niemowlętami także należy pokazać się u ortopedy dziecięcego w celu zbadania jego stawów biodrowych niedługo po narodzinach. Lekarz zaleca wtedy odpowiednie postępowanie profilaktyczne i najczęściej umawia jeszcze jedną wizytę za jakiś czas.