Ortodonta

Ortodonta prywatnie i w przychodni

Ortodonta, Poradnia ortodontyczna

Ortodonci zajmują się leczeniem wad zgryzu. Jednak nie tylko to należy do ich kompetencji. Do poradni ortodontycznych zgłaszać się można również w przypadku chęci korygowania nieprawidłowo wyrośniętych zębów czy przy różnego rodzaju wadach twarzowo-szczękowych. Lekarze ortodonci diagnozują i proponują najlepszą drogę leczenia, która niejednokrotnie trwa dosyć długo.

Można korzystać z usług ortodonty prywatnie lub na NFZ. Niektóre wady zgryzu mogą powodować wady wymowy, dlatego tak ważne jest, aby w odpowiednim momencie zacząć diagnostykę i leczenie, by w późniejszym życiu nie odczuwać negatywnych skutków zaniechania leczenia w obrębie szczęki. Proponowane mogą być aparaty nazębne ruchome lub stałe, również dobierane w poradniach indywidualnie do danego pacjenta i jego problemów z uzębieniem.

Warto by przed wizytą u ortodonty udać się wpierw do stomatologa, który oceni stan zdrowia zębów i w miarę potrzeb wyleczy je, zanim pacjent zdecyduje się na leczenie ortodontyczne. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia profilaktyki zdrowia oraz skuteczności długotrwałego leczenia ortodontycznego.