Neurolog

Neurolog prywatnie i w przychodni

Neurolog, Poradnia neurologiczna

Neurolog jest lekarzem specjalizującym się w schorzeniach układu nerwowego. Specjalista diagnozuje i zleca odpowiednie leczenie zgłaszającym się pacjentom. Poradnie neurologiczne są potrzebne dla ludzi borykających się np. z rwą kulszową, epilepsją, zwyrodnieniami kręgosłupa, przewlekłymi migrenami, guzami mózgu, chorobami Alzheimera czy Parkinsona, a także wieloma innymi schorzeniami utrudniającymi normalne, codzienne funkcjonowanie.

Poradnie neurologiczne przyjmują pacjentów w ramach NFZ lub na wizytach prywatnych. Kiedy istnieje taka potrzeba, lekarz neurolog może zlecić badanie tomograficzne, elektroencefalograficzne (EEG) czy inne niezbędne do postawienia poprawnej diagnozy.

Neurolog zleca także specjalne ćwiczenia rehabilitacyjne dla pacjentów neurologicznych np. po udarach mózgu czy wylewach. Ludzie zgłaszają się do poradni neurologicznych także po recepty na leki pomagające w codziennym funkcjonowaniu, a wiele neurologicznych chorób wymaga wsparcia farmakologicznego przez długi czas.