Neurochirurg dziecięcy

Neurochirurg dziecięcy prywatnie i w przychodni

Neurochirurg dziecięcy, poradnia neurochirurgiczna dla dzieci

Poradnia neurochirurgiczna dla dzieci zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego oraz chorób kręgosłupa u najmłodszych pacjentów. Pod opieką poradni są dzieci, u których zdiagnozowano takie schorzenia jak: wodogłowie, guzy mózgu, dyskopatie, czy oporną na leki padaczkę. Bardzo często do neurochirurga trafiają dzieci skierowani przez pediatrów, okulistów, ortopedów, czy laryngologów lub po nieudanej kuracji neurologicznej, opartej na farmakologii.

Postawienie diagnozy zawsze poparte jest szeregiem badań, takich jak: tomografii komputerowej, USG, czy rezonansu magnetycznego uzupełnionych o szczegółowy wywiad medyczny. To, co powinno zaniepokoić rodziców to częste zasłabnięcia i omdlenia, powtarzające się bóle i zawroty głowy, problemy z koordynacją ruchową, zaburzenia słuchu, wzroku oraz orientacji czy kłopoty z koncentracją i zapamiętywaniem.

Dla neurologii dziecięcej kluczowe jest jak najwcześniejsze zbadanie wszystkich symptomów, świadczących o rozwoju choroby obciążającej układ nerwowy. Do poradni neurochirurgicznej dla dzieci niezbędne jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty, ale rodzice mogą zapisać pociechę prywatnie.