Neonatolog - podstawowe informacje

Neonatolog

Neonatolog, Poradnia Neonatologiczna

Neonatolog jest lekarzem zajmującym się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem różnych schorzeń u najmłodszych pacjentów, czyli noworodków. Lekarz ten opiekuje się zdrowymi dziećmi, a w miarę potrzeb również otacza pieczę nad noworodkami chorymi. Neonatolog bada odruchy u takich maluchów zaraz po urodzeniu, ocenia jego stan zdrowia zaraz po przyjściu maleństwa na świat.

Poradnie neonatologiczne przyjmują pacjentów, którzy już w okresie płodowym mieli problemy ze swoim zdrowiem, a także opiekują się wcześniakami, gdyż takie dzieci wymagają specjalnego nadzoru. Poradnie neonatologiczne przyjmują rodziców, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości co do rozwoju swoich nowo narodzonych dzieci.

Każdy niepokój związany z rozwojem noworodka warto skonsultować ze specjalistą, który uspokoi rodziców, a w miarę potrzeb skieruje na badania czy też do innych specjalistów. Można wybrać poradnię prywatną lub w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Poradnie neonatologiczne są ważnym miejscem, bo tam trafiają najmłodsi pacjenci.


© 2020 BliskiLekarz.pl / Znany lekarz to lekarz, który cieszy się zaufaniem wśród pacjentów. Lekarz blisko Ciebie.