Medycyna lotnicza

Medycyna lotnicza prywatnie i w przychodni

Medycyna lotnicza, poradnia medycyny lotniczej

Każdy kto marzy o lataniu musi mieć świadomość, że jednym z kluczowych wymogów jest jego stan zdrowia. Dotyczy to zarówno latania na paralotni, szybowcem, samolotem bądź śmigłowcem i nie ma znaczenia czy jest to pasja czy zawód. Oprócz nich świadectwa kwalifikacji muszą uzyskać również, np. stewardessy, a także skoczkowie spadochronu. W każdym z tych przypadków niezbędne są odpowiednie badania lotniczo-lekarskie.

Do poradni medycyny lotniczej powinno się zgłosić będąc wypoczętym, bez objawów jakiejkolwiek choroby i na czczo, a także zabrać ze sobą dokument potwierdzający tożsamość, ostatnie orzeczenie lotniczo- lekarskie, szkła korekcyjne lub soczewki kontaktowe z niezbędnym zabezpieczeniem (jeżeli się stosuje) i, w przypadku pracowników firm lotniczych, skierowanie na badanie lotniczo- lekarskie.

Wybór poradni medycyny lotniczej lub lekarza orzecznika w dużej mierze determinowany będzie od tego, w jakiej części kraju zamieszkuje kandydat na pilota. Przed wizytą warto sprawdzić informacje stronie internetowej, dotyczące m.in. takich kwestii jak odpowiednie przygotowanie do badań oraz wymogi formalne do ich przeprowadzenia.

Medycyna lotnicza w przychodni

Popularne miasta z przychodniami i placówkami medycznymi