Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna prywatnie i w przychodni

Medycyna estetyczna, poradnia medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej, zabiegi medycyny estetycznej nie są inwazyjne, nie wymagają narkozy ani pobytu w szpitalu. W poradni medycyny estetycznej wykonuje się następujące zabiegi: wypełnianie zmarszczek toksyną botulinową lub kwasem hialuronowym, peelingi medyczne, mezoterapię, laseroterapię czy masaże mechaniczne.

Należy także zaznaczyć, że medycyna estetyczna to nie tylko poprawianie urody, ale również stymulowanie naturalnych procesów komórkowych lub czasowe niwelowanie oznak starzenia. Dodatkowo medycyna estetyczna zajmuje się skórą, tkanką podskórną, uzębieniem i równowagą hormonalną, wykorzystując w dużym stopniu zdolności samoregenerujące organizmu. W gabinecie medycyny estetycznej można poddać się zabiegom dotyczących różnych partii ciała.

Są to np.: modelowanie ust, wypełnianie zmarszczek i bruzd, ujędrnianie i odmładzanie skóry, redukcja przebarwień, eliminacja nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz rozstępów, usuwanie blizn potrądzikowych i pooperacyjnych, poprawianie kształtu twarzy, redukcja cieni pod oczami, usuwanie znamion, brodawek. Tylko niektóre z zabiegów są refundowane przez NFZ i zazwyczaj wykonuje się je prywatnie.