Lekarz rodzinny (POZ) - podstawowe informacje

Lekarz rodzinny (POZ)

Lekarz rodzinny - medycyna rodzinna zajmuje się kompleksową opieką zdrowotną człowieka i rodziny i jest przygotowana do diagnozowania i leczenia szerokiej gamy dolegliwości u pacjentów w każdym wieku. Lekarze medycyny rodzinnej przechodzą szeroki zakres szkoleń obejmujących interny, pediatrię, położnictwo i ginekologię, psychiatrię i geriatrię.

Chociaż zakres i praktyka medycyny rodzinnej jest szeroka, jest to dyscyplina precyzyjna, łącząca unikalne połączenie nauk biomedycznych, behawioralnych i społecznych. Lekarze rodzinni posiadają wyjątkowe postawy, umiejętności i wiedzę, które kwalifikują ich do świadczenia stałej i kompleksowej opieki medycznej, opieki zdrowotnej i profilaktyki. Specjaliści ci mają najlepsze kwalifikacje, aby pełnić rolę rzecznika każdego pacjenta we wszystkich sprawach związanych ze zdrowiem.

Szczególny nacisk kładzie się na profilaktykę i podstawową opiekę nad całymi rodzinami, korzystając z konsultacji i zasobów społeczności, gdy jest to stosowne. Lekarze rodzinni wykorzystują różnorodne umiejętności poznawcze i proceduralne oraz w razie potrzeby koordynują opiekę z innymi specjalistami.

© 2020 BliskiLekarz.pl / Znany lekarz to lekarz, który cieszy się zaufaniem wśród pacjentów. Lekarz blisko Ciebie.