Laryngolog dziecięcy

Laryngolog dziecięcy prywatnie i w przychodni

Laryngolog dziecięcy, poradnia laryngologiczna dla dzieci

Bywa, że małe dzieci bardzo często chorują, w związku z tym wizyty u pediatry są nieuniknione. Jednak czasami bywają sytuacje, w których niezbędna jest fachowa pomoc specjalistyczna, aby zdiagnozować i wyleczyć poważniejsze dolegliwości. Dzieci, mające problemy z układem oddechowym oraz narządem słuchu kierowane są do poradni laryngologicznej.

Od rodziców zależy czy umówią wizytę prywatną czy zgłoszą się z dzieckiem do gabinetu ze skierowaniem. Do poradni laryngologicznej dla dzieci należy się udać, kiedy maluch cierpi na długotrwały nieżyt nosa, powodujący bóle głowy i utrudniający oddychanie, anginy oraz powtarzające się infekcje gardła, które pomimo leczenia nie ustępują. Dzieci, które chrapią, podczas snu występują u nich bezdechy i oddychają przez noc, również powinny być skonsultowane ze specjalistą, ponieważ objawy te mogą wskazywać na przerost migdałka gardłowego.

W dużej mierze dotyczy to alergików. Brak gaworzenia u niemowlaka oraz brak reakcji na dźwięki, a w starszym wieku częsta prośba o powtórzenie wypowiedzianego przez inną osobę zdania także może świadczyć o problemach natury laryngologicznej.