Laryngolog

Laryngolog prywatnie i w przychodni

Laryngolog, Poradnia laryngologiczna

Laryngolog jest lekarzem zajmującym się chorobami uszu, nosa, krtani oraz gardła. To specjalista pomagający pacjentom także w trakcie konieczności wykonywania zabiegów (np. usuwanie trzeciego migdałka). Poradnie laryngologiczne są po to, aby lekarze w nich pracujący diagnozowali i odpowiednio leczyli choroby górnych dróg oddechowych czy też niedogodności związane z narządem słuchu.

Kiedy ktoś zaczyna mieć problemy ze słuchem, częstymi zapaleniami gardła, przewlekłymi anginami, często chrapie w nocy, to powinien zgłosić się do laryngologa. Nawracające zapalenia uszu u małych dzieci, również są przesłanką do tego, aby odwiedzić poradnię laryngologiczną i otrzymać stosowną pomoc. Laryngolog może także oczyścić wnętrze ucha z zalegającej woskowiny, co czasami może być przyczyną chwilowego niedosłuchu.

Poinstruuje także w jaki sposób prawidłowo dbać o higienę uszu, nie robiąc sobie przy tym krzywdy. Do lekarza specjalisty można udać się prywatnie lub w ramach obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego.