Laryngolog - podstawowe informacje

Laryngolog

Laryngolog i chirurg otolaryngolog zapewnia kompleksową opiekę medyczną i chirurgiczną pacjentom w każdym wieku z chorobami i zaburzeniami dotyczącymi uszu, nosa, gardła, układu oddechowego i górnego odcinka przewodu pokarmowego oraz powiązanych struktur głowy i szyi. Specjalizacja obejmuje kosmetyczną rekonstrukcję twarzy, chirurgię łagodnych i złośliwych guzów głowy i szyi oraz diagnostykę i leczenie schorzeń alergicznych, zatok, krtani, tarczycy i przełyku.

Z wyjątkiem zaburzeń wzroku i oczu (dziedzina okulisty) oraz uszkodzeń mózgu (leczonych przez neurologów i neurochirurgów), otolaryngolodzy leczą schorzenia i uszkodzenia powyżej ramion - uszu, układu oddechowego i górnego układu pokarmowego oraz głowa i szyja.

Specjaliści są przeszkoleni w zakresie otologii, rynologii, laryngologii, alergii, chirurgii głowy i szyi, chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej twarzy oraz bronchoeofagologii. Znają również nauki o komunikacji (audiologia i patologia mowy / języka), endokrynologię i neurologię.

© 2020 BliskiLekarz.pl / Znany lekarz to lekarz, który cieszy się zaufaniem wśród pacjentów. Lekarz blisko Ciebie.