Kardiolog

Kardiolog prywatnie i w przychodni

Kardiolog, Poradnia kardiologiczna

Kardiolog to lekarz zajmujący się chorobami układu krążenia u swoich pacjentów, a także profilaktyką i samym diagnozowaniem schorzeń układu krwionośnego u osób przybyłych do jego gabinetu. Poradnie kardiologiczne świadczą szeroki wachlarz usług, gdyż choroby układu krążenia są bardzo różne i wymagają zróżnicowanego podejścia.

Do kardiologa można się udać w ramach podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego, bądź na wizytę prywatną. Warto pójść do poradni kardiologicznej, kiedy obserwuje się u siebie np. zmiany w pracy rytmu serca, męczliwość powysiłkową oraz spoczynkową, obrzęki twarzy i kończyn, omdlenia i zasłabnięcia, bóle i uciski w klatce piersiowej.

Te wszystkie symptomy mogą wskazywać na rozwój chorób układu krążenia, a te niewątpliwie należy leczyć pod okiem specjalisty. Poradnie kardiologiczne instruują także pacjentów w jaki sposób efektywnie zapobiegać chorobom. Zalecają zbilansowaną dietę, ruch dopasowany do możliwości pacjenta oraz zaniechanie używek, które są przecież zabójcze dla serca.