Internista

Internista prywatnie i w przychodni

Internista, Specjalista chorób wewnętrznych

Internista jest lekarzem zajmującym się diagnozowaniem, profilaktyką oraz leczeniem chorób narządów wewnętrznych człowieka. Wypisuje również potrzebne recepty czy skierowania do lekarzy innych specjalizacji, którzy mogą pomóc w walce z daną chorobą, którą internista zdiagnozował.

Specjalistów chorób wewnętrznych można odwiedzać zarówno w ramach NFZ jak i wybrać prywatne poradnie internistyczne. Wszędzie uzyska się adekwatną do problemu pomoc medyczną. Internista posiada szeroką wiedzę na temat budowy anatomicznej człowieka, gdyż obrazy niektórych chorób są niespecyficzne i to do lekarza należy postawienie poprawnej diagnozy, która gwarantuje odpowiednio dobrane leczenie.

To specjaliści chorób wewnętrznych często są odpowiedzialni za dalszą drogę medyczną pacjenta, bo to oni w pierwszej kolejności kierują chorych do innych lekarzy i sugerują wykonywanie badań w danym kierunku. Muszą dobrze słuchać i być wyrozumiali oraz empatyczni, aby poprawnie rozpoznać symptomy płynące z organizmów swoich pacjentów.