Hipertensjolog

Hipertensjolog prywatnie i w przychodni

Hipertensjolog, Poradnia nadciśnienia tętniczego

Hipertensjolog to specjalista zajmujący się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem nadciśnienia tętniczego u swoich pacjentów. Nadciśnienie jest chorobą cywilizacyjną, która dotyczy coraz większej liczny osób i to w różnym wieku. Uporczywe bóle głowy, kołatania serca, aż wreszcie nieprawidłowe wyniki pomiarów ciśnienia (powyżej 135/90), powinny skłonić pacjenta do wizyty u specjalisty.

Bardzo ważne jest odpowiednio dobrane i systematyczne leczenie, gdyż zaniechanie leczenia może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych, a także do przedwczesnej śmierci. W poradniach nadciśnienia tętniczego lekarze wspierają pacjentów i uczą ich w jaki sposób żyć z chorobą. Ważna jest niskosodowa dieta oraz umiarkowany, systematyczny ruch, a także dożywotnie przyjmowanie odpowiedniej dawki leków, skutecznie obniżających ciśnienie tętnicze.

Powikłania źle leczonego nadciśnienia mogą być bardzo groźne dla życia pacjentów, dlatego warto o tym pamiętać i odwiedzać regularnie poradnie nadciśnienia tętniczego. Można znaleźć lekarza prywatnie lub chodzić do specjalisty w ramach NFZ.