Hepatolog

Hepatolog prywatnie i w przychodni

Hepatolog, Poradnia hepatologiczna

Hepatolog jest lekarzem zajmującym się pacjentami z chorobami wątroby, pęcherzyka żółciowego oraz dróg żółciowych. W poradniach hepatologicznych pracują specjaliści mający wiedzę na temat budowy i funkcjonowania w/w struktur. Czuwają oni nad profilaktyką, diagnozowaniem, a w razie konieczności skutecznym leczeniem chorób i dolegliwości wątroby czy dróg żółciowych.

Do hepatologa trafiają osoby skarżące się na powiększoną wątrobę, zażółcenie białek ocznych, ciemniejszą barwę moczu, czy też niejednoznaczne objawy typu biegunki, zaparcia, odbijanie po jedzeniu, zgaga. Dopiero w poradni hepatologicznej lekarz stwierdzi czy jest to związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem wątroby, czy przyczyny leżą gdzie indziej.

Hepatolog zleca badania krwi, dzięki którym ocenia się stan wątroby czy wykonuje USG jamy brzusznej w tym samym celu. Do poradni hepatologicznej można się udać w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, albo wybrać opcję leczenia prywatnego. Odpowiednio dobrana dieta, odciążenie wątroby, pozwoli na jej regenerację i na to, aby w dobrej formie dłużej służyła pacjentowi.