Ginekolog

Ginekolog prywatnie i w przychodni

Ginekolog, Poradnia położniczo-ginekologiczna

Ginekolog jest lekarzem zajmującym się profilaktyką i leczeniem chorób żeńskiego układu rozrodczego oraz towarzyszy kobietom na różnych etapach ich życia. W Polsce również w poradniach ginekologiczno-położniczych prowadzi się ciąże. Do ginekologa kobiety udają się w różnym wieku i powinny pamiętać o regularności tych wizyt.

Najczęściej kiedy zauważa się zaburzenia miesiączkowania, upławy czy nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych, problemy z zajściem w ciążę lub bóle w dole podbrzusza, wtedy kobiety decydują się na wizytę u specjalisty. Zarówno wszelkie choroby jak i prowadzenie ciąży można prowadzić u lekarza ginekologa w gabinetach prywatnych, albo wybrać poradnie położniczo-ginekologiczne w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

Coroczne wykonywanie cytologii (wymazu z kanału szyjki macicy) u ginekologa jest doskonałą profilaktyką raka szyjki macicy oraz pozwala w razie czego wykryć nowotwór we wczesnym stadium. Z pewnością nie należy się wstydzić i czuć oporu przed wizytami w poradniach ginekologicznych.