Genetyk

Genetyk prywatnie i w przychodni

Genetyk, Poradnia genetyczna

Genetyk jest lekarzem zajmującym się sprawami związanymi z dziedziczeniem cech oraz chorobami dziedzicznymi i genetycznymi. Poradnie genetyczne oferują swoim klientom szeroki wachlarz usług, dostosowany do ich potrzeb. Do poradni genetycznych zgłaszają się na przykład osoby chcące starać się o dziecko, a są obarczone dziedziczeniem poważnych chorób, które występowały już wcześniej w ich rodzinie.

Również kobiety będące w ciąży, mogą przeprowadzić w poradniach badania genetyczne dziecka, które noszą pod sercem. Istnieje możliwość umówienia się na wizytę prywatną do genetyka, jak i można pójść na wizytę ze skierowaniem. Wtedy oczywiście odbędzie się ona w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Również w poradniach genetycznych można ustalić ojcostwo, przy użyciu specjalistycznych testów.

Dorośli chcąc znać prawdopodobieństwo wystąpienia niektórych nowotworów, zgłaszają się na badania do poradni genetycznych, gdzie mogą uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Poradnie tego typu są coraz bardziej popularne, dlatego nie należy się bać korzystać z oferowanych przez nie usług.