Gastrolog

Gastrolog prywatnie i w przychodni

Gastrolog, Poradnia gastrologiczna

Gastrologa odwiedzają osoby mające problemy z układem pokarmowym i cierpiące na różnego rodzaju niedogodności jak zgaga, wrzody żołądka czy niestrawność. Prawidłowe funkcjonowanie przełyku, żołądka, wątroby, trzustki czy jelit zależne jest od wielu czynników. Jeśli coś zaczyna pracować nie tak jak należy, z całą pewnością konieczna będzie wizyta w poradni gastrologicznej.

Często wykonywanym badaniem jest gastroskopia, pozwalająca lekarzowi ocenić od wewnątrz stan przełyku i żołądka. Wszelakiego rodzaju uciski w nadbrzuszu, problemy jelitowe, a nawet nieświeży oddech mogą świadczyć o chorobach układu pokarmowego. Gastrolog przyjmie pacjentów ze skierowaniem na wizytę w ramach NFZ, ale można również umawiać się na konsultacje w prywatnych poradniach.

Najlepiej odwiedzić gastrologa, kiedy uporczywie pojawiają się takie niedogodności jak: odbijanie, utrata apetytu, mdłości, zaparcia lub biegunki, wzdęcia, bóle żołądka czy pieczenie w przełyku. Wtedy będzie można skutecznie ustalić, gdzie leży przyczyna tych dolegliwości i wdrożyć skuteczne leczenie.