Flebolog

Flebolog prywatnie i w przychodni

Flebolog, Poradnia chorób naczyń

Flebolog jest specjalistą z zakresu leczenia schorzeń żylnych. Zajmować się on może zakrzepicą żylną lub samymi żylakami kończyn. Do poradni chorób naczyń mogą zwracać się osoby, które obserwują u siebie niepokojące sygnały, mogące być początkiem właśnie choroby naczyń krwionośnych.

Zwrócić należy uwagę na ociężałość nóg, uczucie ich drętwienia, mrowienie, piekące i jakby gorące, zaczerwienione miejsca na nogach. Bardzo ważne jest też obserwowanie czy jedna z nóg nie puchnie i nie jest większych rozmiarów niż druga. Chodzi o udo lub łydki. Takie symptomy powinny skłonić pacjenta do odwiedzenia poradni chorób naczyń.

Można pójść tam ze skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu, albo wybrać opcję prywatnej, odpłatnej wizyty. Flebolog oceni stopień zaawansowania choroby żył i zaleci najskuteczniejszą terapię i leczenie. Czasami wystarczą leki i ćwiczenia czy specjalne uciskowe pończochy lub rajstopy, a w niektórych przypadkach będzie trzeba wspomagać walkę z chorobą zabiegami chirurgicznymi.