Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta prywatnie i w przychodni

Fizjoterapeuta, poradnia rehabilitacyjna

Fizjoterapeuci to specjaliści do których trafiają osoby mające problem z narządem ruchu. Zadaniem fizjoterapeuty jest prowadzenie zajęć ruchowych i usprawniających w takim zakresie, aby poprawić jakość życia pacjenta i umożliwić mu maksymalnie samodzielne funkcjonowanie.

Zestawy ćwiczeń są specjalnie dobierane do danego urazu oraz możliwości psycho-ruchowych osoby rehabilitującej się. Poradnie rehabilitacyjne często mieszczą się przy ośrodkach zdrowia i ze stosownym skierowaniem od ortopedy można uczęszczać tam do fizjoterapeuty na zabiegi. Rzecz jasna można również korzystać z pomocy specjalisty od narządu ruchu prywatnie.

Likwidacja czy zredukowanie bólu, rehabilitacja pourazowa, likwidacja obrzęków czy stanów zapalnych to wszystko zadania przed którymi staje fizjoterapeuta w zależności od tego jakiemu pacjentowi ma pomóc. Zabiegi w poradni rehabilitacyjnej mogą trwać krócej bądź dłużej, a wszystko zależne jest od rodzaju schorzenia, zaawansowania oraz współpracy pacjenta ze specjalistą.