Farmakolog

Farmakolog prywatnie i w przychodni

Farmakolog, poradnia farmakologii

Każdy pacjent, który zmaga się z wieloma schorzeniami i stosuje wielo-lekowe schematy leczenia, jest po opieką różnych specjalistów, a także osoby stosujące suplementy diety i preparaty ziołowe powinny być pod opieką poradni farmakologii.

Poradnia, w trosce o jak najwyższe bezpieczeństwo pacjentów, pomaga także opiekunom i rodzinom osób starszych, którzy bardzo często równocześnie przyjmują kilkanaście leków. W trakcie wizyty w poradni farmakologii lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny, a także analizuje stosowane leczenie. Pacjent powinien zabrać ze sobą całą dokumentację, a także wszystkie przyjmowane przez siebie leki i suplementy.

W trakcie wizyty lekarz przekazuje zalecenia odnośnie stosowanej farmakologii. Może również zalecić modyfikację diety i stylu życia. Bardzo często po wizycie w poradni udaje się zmniejszyć liczbę przyjmowanych leków, a także odstawić preparaty, które nie są konieczne, albo tak zmodyfikować leczenie, żeby farmakologia była bezpieczna dla pacjenta. Do poradni farmakologii można zgłaszać się prywatnie lub w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.