Endokrynolog dziecięcy

Endokrynolog dziecięcy prywatnie i w przychodni

Endokrynolog dziecięcy, poradnia endokrynologiczna dla dzieci

Choroby endokrynologiczne u dzieci często są wrodzone i nierzadko towarzyszą im inne wady. Zdarza się, że przebieg choroby jest poważny, uniemożliwiający prawidłowy rozwój, dlatego podejrzenie chorób układu wydzielania wewnętrznego zwłaszcza u noworodków powinno być jak najszybciej zdiagnozowane, aby natychmiast wprowadzić terapię.

Do poradni endokrynologicznej dla dzieci należy udać się jeśli: niemowlę nie rośnie prawidłowo, dziecko jest wyraźnie niższe od rówieśników lub jeśli rośnie o wiele szybciej od innych, u małej dziewczynki zaczynają uwypuklać się gruczoły piersiowe, u kilkulatka pojawia się owłosienie łonowe, trądzik lub nieprzyjemny zapach potu, u 13-14-latków brakuje objawów dojrzewania płciowego, dziecku nadmiernie wypadają włosy, nagle traci lub przybiera na wadze, stało się drażliwe, nerwowe, ma wahania nastroju lub pojawiają się obrzęki ciała.

Do poradni endokrynologicznej dla dzieci warto także udać się profilaktycznie, jeśli pojawią się niepokojące objawy, których pediatra nie jest w stanie zdiagnozować. Z poradni można korzystać bezpłatnie, w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jak również prywatnie.