Diabetolog

Diabetolog prywatnie i w przychodni

Diabetolog, Poradnia diabetologiczna

Diabetolog jest lekarzem zajmującym się pacjentami chorymi na cukrzycę i jej powikłaniami. Niestety cukrzyca jest coraz bardziej powszechną chorobą i coraz więcej osób w tym dzieci zaczyna na nią chorować. To choroba przewlekła i nieuleczalna dlatego tak ważne jest, aby poradnie diabetologiczne były dostępne i regularnie odwiedzane przez chore osoby.

Także cukrzyca ciążowa coraz częściej spotykana wśród kobiet oczekujących dziecka, obliguje pacjentkę do pozostania pod opieką diabetologa do dnia porodu, a później do regularnego kontrolowania u siebie poziomu cukru. Diabetolog zaleca odpowiednie terapie, leki i styl życia, które mogą spowolnić rozwój podstępnej choroby i poprawić jakość życia osób chorych na cukrzycę.

Z wizytą u diabetologa nie wolno zwlekać jeśli w badaniu laboratoryjnym poziom cukru przekracza zalecane normy, albo obserwuje się u siebie takie objawy jak: zwiększone pragnienie, suchość skóry, senność, tycie. To mogą być objawy rozwijającej się cukrzycy. Warto odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu, którzy wypisze skierowanie do diabetologa. Można również skorzystać z prywatnej porady.