Chirurg szczękowy

Chirurg szczękowy prywatnie i w przychodni

Chirurg szczękowy, poradnia chirurgii szczękowej

Chirurgia szczękowa jest specjalizacją, zajmującą się schorzeniami, wymagającymi skomplikowanych środków zaradczych, takich jak poważne operacje, które wykonywane są w celu niwelowania uszkodzeń czaszki w części dolnej lub zgryzu. Zakres zabiegów wykonywanych w poradni chirurgii szczękowej jest dość szeroki: od operowania w promieniu jamy ustnej, aż po zabiegi obejmujące twarz oraz szyję pacjenta.

Dodatkowo chirurg szczękowy kwalifikuje pacjenta do leczenia szpitalnego, udziela konsultacji w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej wraz z możliwością wykonania USG, tomografii komputerowej oraz badań radiologicznych. Do poradni trafiają także pacjencji objęci leczeniem poszpitalnym. Chirurgia szczękowa obejmuje wypełnianie uzębienia implantami, leczenie stanów zapalnych zębów, korekcję uzębienia po wypadkach czy korekcję wad zgryzu, co jest najczęstszym powodem wizyty w poradni.

Bardzo często pacjenci trafiają do poradni chirurgii szczękowej po wcześniejszej konsultacji dentystycznej. Do lekarza specjalisty można dostać się na NFZ, wtedy konieczne będzie skierowanie lub prywatnie.