Chirurg plastyczny

Chirurg plastyczny prywatnie i w przychodni

Chirurg plastyczny, poradnia chirurgii plastycznej

Chirurgia plastyczna w ostatnim czasie przeżywa prawdziwy rozkwit. Wiele osób korzysta coraz częściej z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Chirurg plastyczny jest lekarzem zajmującym się rekonstrukcją wrodzonych wad, albo takich które pacjent nabył już w ciągu życia.

Poradnia chirurgii plastycznej to miejsce, gdzie pomaga się np. pacjentom z poparzeniami ciała, gdzie urazom uległa znaczna część powierzchni skóry. Również osoby po amputacjach kończyn zgłaszają się do chirurga plastycznego. Wszelkiego rodzaju widoczne naczyniaki i inne narośla, można usunąć u chirurga plastycznego, jeśli tylko istnieje taka możliwość.

Chirurgia plastyczna zajmuje się również defektami estetycznymi osób zgłaszających się do poradni chirurgii plastycznej w celu np. korekty odstających uszu czy też zbyt dużego nosa. Ta gałąź medycyny staje się mocno rozpowszechniona. Zabiegi ratujące życie można oczywiście wykonać na NFZ, ale także w prywatnych klinikach chirurgii plastycznej, których w Polsce jest coraz więcej.