Chirurg onkologiczny

Chirurg onkologiczny prywatnie i w przychodni

Chirurg onkologiczny, poradnia chirurgii onkologicznej

W Polsce, co roku u 160 tys. osób rozpoznaje się nowotwory, z czego u 100 tys. z nich wykonywane są operacje. Kluczowym specjalistą zajmującym się chorym jest chirurg onkologiczny, posiadający umiejętności chirurgiczne, a także gruntowną wiedzę, obejmującą wszystkie aspekty leczenia onkologicznego: profilaktykę, diagnostykę, leczenia oraz rehabilitację.

Do poradni chirurgii onkologicznej przyjmowani są pacjenci w celu diagnostyki i leczenia nowotworów: piersi, skóry i tkanki podskórnej, tarczycy, przewodu pokarmowego, układu kostnego, narządów rodnych oraz układu moczowego. W poradni wykonywane są wszystkie niezbędne badania diagnostyczne, kwalifikujące do zabiegu, operacji, hospitalizacji, a także prowadzona jest pełna opieka i kontrola po zakończonym leczeniu.

Oprócz tego w poradni wykonywane są drobne zabiegi chirurgiczne w warunkach ambulatoryjnych np. usuwanie podejrzanych znamion skórnych. W ramach pracy poradni chirurgii onkologicznej prowadzone są również działania profilaktyczne.