Chirurg naczyniowy

Chirurg naczyniowy prywatnie i w przychodni

Chirurg naczyniowy. Poradnia chirurgii naczyniowej

Chirurgia naczyniowa jest specjalizacją, polegającą na diagnozowaniu i leczeniu stanów chorobowych naczyń krwionośnych, takich jak: niewydolność żylna, żylaki kończyn, zakrzepica czy tętniak aorty. Pod opieką poradni chirurgii naczyniowej znajdują się pacjenci, którzy zmagają się z problemami z krążeniem: obrzękami, kurczami, pajączkami, mrowieniem lub występują u nich kłopoty z chodzeniem, uczucie dojmującego zimna czy brak czucia np. w kończynie.

Z reguły do chirurga naczyniowego kieruje lekarz rodzinny, diabetolog lub ortopeda, ale można również skorzystać z wizyty prywatnej. Szczególnie, kiedy pacjent zaobserwuje u siebie dolegliwości związane z wylewami podskórnymi, uczuciem zmarznięcia, podczas kiedy innym jest ciepło, lub kiedy nadmiernie szybko marzną palce dłoni i stóp.

Lekarz specjalizujący się w tej dziedzinie kwalifikuje do zabiegów operacyjnych lub dobiera nieinwazyjne metody leczenia chorób naczyń oraz przeprowadza zabiegi na naczyniach, planuje i przeprowadza wczesną rehabilitację pozabiegową, a także rzeka o niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji, uszczerbku na zdrowiu, niepełnosprawności, a nawet kwalifikuje do amputacji kończyn ze zmianami martwiczymi.