Chirurg dziecięcy

Chirurg dziecięcy prywatnie i w przychodni

Chirurg dziecięcy, poradnia chirurgii dziecięcej

Chirurg dziecięcy jest lekarzem wyspecjalizowanym w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń u dzieci od chwili narodzin, aż do uzyskania przez nie pełnoletności. Jego zadaniem jest przygotowywanie pacjentów do operacji oraz jej przeprowadzania. Zakres i poważność zabiegu bywa różna, gdyż może być to proste zszycie rany, ale również wycinanie nowotworów z organizmu dziecka.

Poradnie chirurgii dziecięcej odwiedzane są przez najmłodszych pacjentów bardzo często, gdyż potrzeby interwencji specjalisty tego typu są na porządku dziennym. Kiedy potrzeba nagłej interwencji, zazwyczaj chirurg dziecięcy przyjmuje pacjenta nieodpłatnie na NFZ. Istnieje jednak możliwość odpłatnej wizyty prywatnej, kiedy chodzi o planowane zabiegi chirurgiczne.

Wszelkie dolegliwości wymagające nagłej interwencji chirurga dziecięcego, lekarz zbada w szpitalu lub specjalistycznej poradni chirurgii dziecięcej. Lekarze są opanowani i empatyczni, gdyż ta specjalizacja tego wymaga. Dziecko musi się czuć komfortowo przez zabiegiem czy operacją.