Bariatra

Bariatra prywatnie i w przychodni

Bariatra, Poradnia chorób metabolicznych

Bariatra jest specjalistą zajmującym się diagnozowaniem oraz leczeniem nadwagi i otyłości u swoich pacjentów. Mogą się do niego zgłaszać zarówno dzieci jak i dorośli. Niestety problemy z wagą, a co za tym idzie ze swoim zdrowiem ma coraz więcej młodych pacjentów.

To niesie za sobą opłakane skutki, gdyż ryzyko cukrzycy, nadciśnienia, zawałów serca oraz udarów mózgu rośnie wraz ze wzrostem wagi. Poradnie chorób metabolicznych służą pomocą wszystkim potrzebującym, dobierając odpowiednią metodę walki z nadprogramowymi kilogramami. Bariatra diagnozuje i zaleca wprowadzenie zmian w stylu życia czyli ruch oraz zdrowy i regularny sposób odżywiania się. Jeśli choroba jest bardzo zaawansowana to otyłość można wspierać zabiegami operacyjnymi np. zmniejszeniem żołądka.

Problem otyłości jest tak powszechny, że ludzie zaczynają często korzystać z prywatnej opieki bariatrycznej, ale należy pamiętać, że również można walczyć z kilogramami w ramach NFZ. Łatwiej zapobiegać nadwadze niż ją leczyć, dlatego warto od najmłodszych lat uczyć dzieci zdrowych nawyków żywieniowych oraz zwracać uwagę na sporą dawkę ruchu.

Bariatra prywatnie

Popularne miasta