Pampersy dla dorosłych – kiedy je stosować i jakie wybrać

Pampersy dla dorosłych – kiedy je stosować i jakie wybrać

Problem nietrzymania moczu nie dotyczy jedynie seniorów. Może pojawić się w każdym wieku, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Nietrzymanie moczu u wielu osób dotkniętych tą dolegliwością wywołuje wstyd i uczucie dyskomfortu psychicznego, co znacznie ogranicza ich normalne funkcjonowanie społeczne. Pomocne mogą okazać się pampersy dla dorosłych. Warto wiedzieć, czym kierować się przy ich wyborze.

Pampersy dla dorosłych – jakie są ich rodzaje?

Wybór odpowiedniego rodzaju produktów przeznaczonych dla osób z nietrzymaniem moczu zależy w znacznej mierze od stopnia nasilenia dolegliwości. W przypadku ciężkiego nietrzymania moczu warto sięgnąć po pampersy dla dorosłych. Są one dostępne w różnych wersjach i rozmiarach. Pampersy dla dorosłych mają zazwyczaj cztery rozmiary: S, M, L i XL. Należy je dobrać odpowiednio do rozmiaru bioder i wzrostu chorego, tak by nie uciskały, ale też nie zsuwały się z bioder, ponieważ może to skutkować niedostatecznym zabezpieczeniem przed wilgocią.

Pampersy dla dorosłych – dlaczego warto?

Ochrona przy nietrzymania moczu to nie tylko kwestia komfortu i dyskrecji. Ważna jest także higiena. Wigotna bielizna może powodować odparzenia i stany zapalne skóry i okolic intymnych. Pampersy dla dorosłych sprawiają, że osoba dotknięta nietrzymaniem moczu czuje się bardziej komfortowo, także pod względem psychicznym.

Pampersy dla dorosłych – czym kierować się przy wyborze?

W przypadku konieczności stałego stosowania pampersów ważna jest oczywiście ich cena. Nie warto jednak oszczędzać na jakości. Produkty dobrej jakości mają odpowiednią chłonność i zapewniają długotrwałe uczucie suchości. Są też przetestowane dermatologicznie i nie powodują uczuleń i odparzeń. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób chorych, leżących, u których pampersy dla dorosłych zakładane są na całą noc, a także w ciągu dnia. Pampersy dla dorosłych powinny zapewniać prawidłową cyrkulację powietrza i pozostawiać skórę suchą, gwarantując uczucie świeżości i komfort.

Wybór rodzaju pampersów dla dorosłych zależy też od tego, czy osoba korzystająca z nich jest w stanie sama się przebrać i czy jest aktywna. Jeśli konieczna jest pomoc opiekuna, warto zdecydować się na pampersy-majtki, które mają pas ułatwiający wymianę.

Niektóre pampersy dla dorosłych mają też wskaźnik wilgotności umieszczony na zewnątrz, który ułatwia ocenę, czy należy je już wymienić. Ze względów cenowych warto też wybierać duże opakowania – taka opcja jest tańsza niż częsty zakup małych opakowań. Dobrym wyborem są też pampersy dla dorosłych z systemem zapobiegającym powstawaniu przykrego zapachu.

Dostępne są też pampersy dla dorosłych ze specjalnymi zabezpieczeniami chroniącymi przed wyciekaniem moczu – tego rodzaju produkty są przydatne dla osób leżących w jednej pozycji. Jeśli zależy nam na szczególnej ochrony skóry, zwłaszcza podrażnionej, warto sięgnąć po miękkie, umożliwiające skórze oddychanie pampersy dla dorosłych.

Dodany: 2022-03-23 Odsłon: 1059

Uwaga - Zamieszczone w artykule informacje nie stanowią porady medyczną dla konkretnego przypadku, a jedynie wprowadzeniem w temat. Jeśli Potrzebujesz porady w danym temacie, skontaktuj się z lekarzem specjalistą na NFZ w przychodni lub lekarzem prywatnie.


Oferta platformy BliskiLekarz.pl
  • Jeśli Jesteś lekarzem i chcesz zamieścić swoją wizytówkę: Kliknij tutaj.
  • Jeśli Jesteś pacjentem i chcesz zamieścić swoją opinię o lekarzu: Kliknij tutaj.
  • Jeśli Jesteś przedstawicielem apteki lub sklepu medycznego i chcesz zamieścić swoją wizytówkę: Kliknij tutaj.
  • Prowadzicie Państwo serwis o charakterze zbliżonym do serwisu BliskiLekarz.pl i Jesteście zainteresowani współpracą lub reklamą swoich produktów i usług: Kliknij tutaj.