Angiolog

Angiolog prywatnie i w przychodni

Angiolog, Poradnia angiologiczna

Angiolog jest lekarzem zajmującym się diagnozowaniem i leczeniem oraz samą profilaktyką chorób związanych z naczyniami krwionośnymi. Często współpracuje on z innymi specjalistami, aby kompleksowo móc leczyć pacjenta. Kiedy zdarzają się opuchnięte kostki, bóle i skurcze łydek, drętwienia, mrowienia w obrębie kończyn dolnych, a także zaczynają pojawiać się tzw. „pajączki” bądź widoczne żylaki, z całą pewnością należy szukać pomocy w poradni angiologicznej.

Skierowanie do angiologa można uzyskać od lekarza pierwszego kontaktu, ale również specjaliści z dziedziny angiologii przyjmują swoich pacjentów w prywatnych gabinetach. Zdiagnozowanie odpowiedniej choroby naczyniowej przez angiologa, pozwala uzyskać szybką pomoc i wdrożyć odpowiednie leczenie. Być może trzeba będzie już na poziomie chirurgii naczyniowej u innych specjalistów walczyć o zdrowe naczynia krwionośne.

Angiolog podpowie również w jaki sposób profilaktycznie zadbać o swoje żyły i tętnice, aby odsunąć w czasie nawroty choroby lub całkowicie ją wyeliminować. Poradnie angiologiczne nie są bardzo popularne i nie jest ich bardzo dużo, ale warto w razie potrzeby poszukać godnego zaufania specjalisty.