Angiochirurg

Angiochirurg prywatnie i w przychodni

Angiochirurg, Poradnia chirurgii naczyniowej

Angiochirurgia to dziedzina chirurgii zajmująca się zabiegami operacyjnymi naczyń krwionośnych czyli tętnic, żył oraz naczyń limfatycznych. Chirurg naczyniowy za zadanie ma udrożnić chore naczynia krwionośne poprzez operacyjne ich poszerzanie, usuwanie zrostów czy też wstawianie protez naczyniowych.

Dla osób borykających się z miażdżycą, zespołem stopy cukrzycowej, żylakami kończyn dolnych z całą pewnością potrzebna jest wizyta w poradni chirurgii naczyniowej. Kierowane są tam osoby wymagające już interwencji chirurgicznej, gdyż proces ich choroby jest mocno zaawansowany. Można skorzystać z usług angiochirurga w prywatnym gabinecie, ale także można uzyskać skierowanie do specjalisty i umówić wizytę w ramach NFZ.

Skurcze i pieczenie nóg czy też uczucie ich ciężkości, mrowienie, drętwienie, różnego rodzaju przebarwienia czy nieznikające sińce na nogach, są objawami mogącymi sugerować problemy z naczyniami krwionośnymi. Mogą być to objawy rozwijającej się latami zakrzepicy lub innych schorzeń naczyń krwionośnych. W takim wypadku wizyta u angiochirurga i rozpoczęcie odpowiedniego leczenia, to najlepsze rozwiązanie.

Angiochirurg prywatnie

Popularne miasta