Androlog

Androlog prywatnie i w przychodni

Androlog, Poradnia andrologiczna

Androlog to specjalista zajmujący się męskim układem rozrodczym. Lekarz ten diagnozuje i leczy różnego rodzaju schorzenia związane z tym układem u mężczyzn, począwszy od wieku chłopięcego, aż po wiek dojrzały. Poradnie andrologiczne na terenie Polski świadczą usługi zarówno na NFZ jak i odpłatnie.

Wszelkiego rodzaju problemy związane z narządami płciowymi, ich dysfunkcje, nieprawidłowości w budowie, czy w końcu nieprawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego u mężczyzn, należy skonsultować z andrologiem. Specjalista ten zajmuje się także problemami związanymi z męską niepłodnością, dlatego można stwierdzić, że jest to swoistego rodzaju ginekolog dla mężczyzn.

Problemy z oddawaniem moczu, obrzęki w okolicach intymnych, nieprawidłowe wyniki badania moczu, problemy z poczęciem dziecka, objawy andropauzy czy też dysfunkcje seksualne powinny skłonić mężczyznę do wizyty w poradni andrologicznej. Tam lekarz specjalista zleci odpowiednie badania i postawi diagnozę, a następnie rozpocznie skuteczne leczenie.